.

Puchar Świat - Rimini-2010

Puchar Świata kickboxing w Rimini
- dwa srebrne medale

W dniach 4-6 czerwca w Rimini we Włoszech odbywały się zawody Pucharu Świata Kickboxing w różnych formułach. Z reprezentacją Polski pojechało dwóch zawodników Sportowego Klubu Kick-Boxing Politechniki Lubelskiej to jest Jacek Puchacz oraz Rafał Aleksandrowicz. Obaj zawodnicy rywalizują w wersji full-contact. Jacek walczy w kategorii plus 91 kg , Rafał w kategorii wagowejdo 86 kg. W wadze Rafała było 9 zawodników. Pierwszą walkę Rafał wygrał jednogłośnie z zawodnikiem ze Słowenii. Drugą walkę stoczył z Mistrzem Rosji ( Luchinkin Fedor) i walkę o finał z nim wygrał. W niedzielę w walce finałowej Rafał walczył o złoto i Puchar z innym zawodnikiem Rosji (Savelyev Ilya - tegoroczny zdobywca Pucharu Świata z Szeged w kat. -81 kg). W walce Rafała lepszy na punkty okazał się Rosjanin. Rafał za bardzo nastawił się na znokautowanie przeciwnika i przez to więcej punktów zdobył Rosjanin.
Jacek walczący w kategorii najcięższej walkę o finał wygrał przez poddanie się zawodnika z Węgier (Pador Casaba). W walce finałowej o złoto i Puchar zmierzył się z mistrzem Ukrainy Ivanem Tkachenko, z którym Jacek wygrał walkę w meczu Polska-Ukraina. Niestety Jacek przegrał walkę z Ukraińcem 2:1. Zatem udał się rewanż Tkaczence.
Tym razem nasi zawodnicy musieli zadowolić się srebrnym medalami, ale z 4 finałów z udziałem Kadry Polski w full-contakcie żadnego Polacy nie wygrali.