.

Mistrzostwa Polski K-1, 2010

W Mistrzostwach Polski K-1 nasi zawodnicy dobrze walczyli, ale wrócą bez medalu

W dniach 11-13 czerwca 2010 roku w Starachowicach odbywają się Mistrzostwa Polski K-1 Rules Seniorów oraz Mistrzostwa Polski Kickboxing Low-Kick Juniorów. W zawodach bierze udział 278 zawodników z 69 klubów (w tym: Juniorki Low-Kick: 18, Juniorzy Low-Kick: 101, Seniorki K-1: 24, Seniorzy K-1: 135). Nasz klub dzięki dotacji z Politechniki Lubelskiej oraz Gminy Lublin wystawił 3 zawodników.
Wśród Juniorów w kategorii wagowej do 63,5 kg startował Krystian Szewczyk. Pierwszą bardzo dobra walkę stoczył z Maciejem Grzegorzewskim (Human Białystok) i niestety ja przegrał. W tej kategorii było 20 zawodników.
Wśród seniorów w K1 stratował Rafał Budzyński w kat. wag. -63,5 kg. W tej kategorii był 12 zawodników. Rafał pierwszą walkę wygrał 3:0 z Tomaszem Ocickim (Legia Warszawa), a walkę medal stoczył z Pawłem Rotensteinem (NaK Muay Szczecin) i przegrał ją wynikiem 1:2.
Wśród seniorów w K1 stratował również Rafał Aleksandrowicz w kat. wag. -86 kg. W tej kategorii był 21 zawodników. Rafał pierwszą walkę wygrał 3:0 z Łukaszem Matusiakiem (KSW Włocławek), a walkę medal stoczył z Mateuszem Haiki (GJK Głogów) i przegrał ją pozostając bez medalu.