.

Mistrzostwa Polski Full-contact i S-C, 8-10.10.2010

Sześć medali na Mistrzostwach Polski Full-contact i Semi-contact

W dniach 8-10 października w Siedlcach odbywały się Mistrzostwa Polski Kickboxing Seniorów i Kobiet w wersji semi-contact i full-contact.
W mistrzostwach wzięło udział 170 zawodników i zawodniczek z 49 klubów z całej Polski.
Bardzo dobrze wypadli zawodnicy Sportowego Klubu Kick-Boxing Politechniki Lubelskiej, którzy na mistrzostwach zdobyli 6 medali.
Dzięki dotacji Politechniki Lubelskiej i Gminy Lublin Klub na zawodach reprezentowało 6 zawodników.
Bez medalu wrócił tylko debiutujący na zawodach student PL Barłomiej Kaczorowski. Bartek wygrał zdecydowanie pierwszą swoja walkę, a drugą ćwiećfinałową walkę stoczył z doświadczonym i utytułowanym zawodnikiem z Legii Warszawa - Przemysławem Ziemnickiem, który później został Mistrzem Polski.
Najlepiej z zawodników SKKB PL wypadł Adam Pietroniuk, który zdobył swój pierwszy złoty medal i tytuł Mistrza Polski Full-contact w kategorii wagowej do 91 kg. Adam jako jedyny zawodnik SKKB PL startował jeszcze w wersji semi-contact i tam zdobył brązowy medal w kategorii najcięższej +94 kg.
Zawodnicy z Politechniki Lubelskiej mieli 5 walk finałowych w full-contakcie, ale poza Adamem wszystkie pozostałe niestety nieznacznie przegrali.Srebrne medali i tytuły Wicemistrzów Polski Full-contact zdobyli: Damian Kowalczyk (-57 kg), Rafał Budzyński (63,5kg), Artur Flis (-67kg) oraz Jacek Puchacz (+91). Klub zajął czołowe miejsce w klasyfikacji medalowej.
Szkoda, że z powodu kontuzji w mistrzostwach nie mógł wystartować Rafał Aleksandrowicz, Krzysztof Floriańczyk i Tomasz Borowiec.