.

Mistrzostwa Mazowsza-2011

Na Mistrzostwach Mazowsza kickbokserzy z Politechniki Lubelskiej zdobyli 9 medali

W sobotę 2 kwietnia w Węgrowie odbyły się Mistrzostwa Mazowsza Kickboxing Seniorów i Juniorów w wersji semi- i light-contact z udziałem 130 zawodników i zawodniczek z 15 klubów.
W mistrzostwach w formule light-contact dzięki dotacji z Gminy Lublin i Politechniki Lubelskiej startowała liczna ekipa ze Sportowego Klubu Kick-Boxing Politechniki Lubelskiej. Zawodnicy zdobyli łącznie 9 medali. Seniorzy zdobyli 3 złote i 2 srebrne, a juniorzy 1 srebrny i 3 brązowe.
Wśród seniorów najwięcej walk wygrał Tomasz Borowiec i zdobył złoty medal w kategorii wagowej do 74 kg. Tomek w finale pokonał mniej doświadczonego kolegę ze swojego klubu Piotra Smoczyńskiego - studenta Politechniki Lubelskiej, któremu przypadł medal srebrny.
Rafał Budzyński zdobył złoty medal w kategorii wagowej do 63 kg wygrywając w sposób zdecydowany swoje walki.
Trzeci złoty medal przypadł Michałowi Szafrankowi w kategorii najcięższej +94 kg.
Łukasz Habza zdobył srebrny medal w kategorii wagowej do 79 kg. Jedynie dwóm pozostałym studentom Politechniki Lubelskiej nie udało się zdobyć medalu.
Wszyscy juniorzy z SKKB PL biorący udział w zawodach zdobyli medale. Kamil Bechta zdobył srebrny medal w kategorii wagowej do 84 kg. Natomiast pozostali debiutujący w zawodach zdobyli brązowe medalePaweł Wojtasiewicz i Kamil Daniec w kategorii wagowej do 69 kg, a Michał Grzegorczyk w kategorii wagowej do 79 kg.
Z juniorów najlepiej walczył Kamil Daniec, który wygrał dwie walki i nieznacznie (1:2) przegrał walkę o finał. Był to bardzo udany występ lubelskich zawodników.