.

Polish Open - 2011

Cztery medale na POLISH OPEN

W dniach 29 kwietnia - 1 maja w Węgrowie odbywał się Międzynarodowy Puchar Polski POLISH OPEN w Kickboxingu w wersjach semi-contact, light-kick, full-contact i K-1 oraz Low-kick Juniorów. W zawodach wzięło udział 266 zawodników i zawodniczek z 51 klubów (w tym 4 z Litwy, Łotwy, Białorusi i Rosji). Dzięki dotacji Gminy Lublin w zawodach wzięło udział 5 zawodników Sportowego Klubu Kick-Boxing Politechniki Lubelskiej. Czterech z nich wróciło z medalami.
Tomasz Borowiec zdobył złoty medal w kategorii wagowej -75kg w wersji full-contact. Tomek w pierwszej walce pokonał przed czasem (RSC w 3 rundzie) Dawida Latosika (KS Orient Częstochowa). W następnej walce w drugiej rundzie poddał się Mikolas Serdiukas (Lithuania), a w finale pokonał na punkty 2:1 Sebastiana Prokopa (MUKS Olimpia).
Tomek został wybrany najlepszym zawodnikiem walczącym w full-contakcie.
Rafał Aleksandrowicz zdobył srebrny medal w kategorii wagowej -86kg w wersji K-1. Rafał w pierwszej walce pokonał zdecydowanie na punkty Patryka Zdrojewskiego (Akrobata Tarczyn). W drugiej walce zmierzył się z Radosławem Rydzewskim (SKKB Kielce), który po komendzie stop uderzył kolanem i rozciął Rafałowi łuk brwiowy. Walkę wygrał Rafał poprzez dyskwalifikację przeciwnika, ale niestety nie mógł już walczyć w finale o złoto.
Michał Szafranek zdobył srebrny medal w kategorii najcięższej +94kg w wersji Light-kick. Michał debiutował w tej formule i walczył bardzo dobrze cociaz nieznacznie 1:2 przegrał z Klimkiem (Human Białystok).
Adam Pietroniuk zdobył brązowy medal w kat. -91kg w wersji full-contact. Adam przegrał walkę o finał przez RSC w 2 rundzie z Tomaszem Tarnackim (Human Białystok), który później wygrał również przed czasem powalając ciosem utytułowanego Barłomieja Bociana.