.

Mistrzostwa Polski kick light, 27-28.05.2011

Michał Szafranek brązowym medalistą Mistrzostw Polski Kick-light

W dniach 27-28 maja w Starachowicach odbyły się Mistrzostwa Polski Kick-boxing w wersji kick-light. W mistrzostwach brało udział 87 zawodników i zawodniczek z 34 klubów. Dzięki dotacji z Gminy Lublin na mistrzostwach walczyli również zawodnicy Sportowego Klubu Kick-Boxing Politechniki Lubelskiej. Najlepiej wypadł Michał Szafranek, który zdobył brązowy medalw kategorii najcięższej plus 94 kg. Walkę o finał Michał przegrał z utytułowanym Michałem Wszelakiem z Torunia, który później został Mistrzem Polski. Najbliżej medalu z pozostałych zawodników był Piotr Smoczyński (-74kg), który najpierw wygrał z Hubertem Rycerskim (VIKTORIA Szydłowiec), a nstępnie nieznacznie 1:2 przegrał z utytułowanym Przemysławem Ziemnickim (KT Legia Warszawa). Ziemnicki później został Mistrzem Polski. Pierwszą walkę wygrał również Łukasz Habza (-79kg), a następnie walkę o medal przegrał z Mariuszem Lipińskim (SKS Gladiator Siedlce).