.

Mistrzostwa Polski Low kick, 9-11.03.2012

Mistrzostwa Polski Kickboxing Low-Kick

W dniach 9-11.III.2012 w Kleszczowie odbyły się Mistrzostwa Polski Kickboxing Low-Kick Seniorów i Juniorów Starszych. W zawodach wzięło udział 274 zawodników i zawodniczek. Seniorów było 148, seniorek 29, natomiast juniorów było 84 oraz 13 juniorek. Dzięki dotacji z Gminy Lublin w mistrzostwach brało udział 3 seniorów i 1 junior ze Sportowego Klubu Kick-Boxing Politechniki Lubelskiej.
Wśród seniorów Rafał Aleksandrowicz zdobył brązowy medal w kategorii wagowej do 86 kg. Rafał w pierwszej walce pokonał przed czasem Andrzeja Arczewskiego (AZS POLITECHNIKA WARSZAWSKA ) przez KO w drugiej rundzie. Drugą walkę o medal wygrał z Pawłem Witkowskim (Legion Głogów) 3:0. Walkę o finał przegrał na punkty z Dawidem Kasperskim (K.S.Dragon Starachowice), który później został Mistrzem Polski i najlepszym zawodnikiem wśród seniorów.
Wśród juniorów Paweł Wojtasiewicz zdobył brązowy medal w kategorii wagowej do 71 kg. Paweł w pierwszej walce pokonał 3:0 Aleksandera Waligórę (Fight Team Kraków). Drugą walkę o medal wygrał przed czasem z Kacperem Rychlikowskim (SKF Boksing Zielona Góra) przez TKO w drugiej rundzie. Do walki o finał Paweł nie przystąpił, ze względu na lekką kontuzję i chęć startowania w następnych ważnych mistrzostwach w formule Kick light (podobna wersja do Low Kick, ale tutaj trzeba kontrolować siłę uderzenia i walki toczone są na planszy).
Dobrze walczyli pozostali zawodnicy: Piotr Smoczyński (-75 kg) wygrał pierwszą walkę z Kamilem Kamińskim (Centrum Sportów Walki Płock), a walkę o medal przegrał na punkty z utytułowanym Bartoszem Ożarekiem (TKKF Ognisko "Siedleckie"), który później został Wicemistrzem.
Rafał Budzyński przegrał na punkty swoją pierwszą walkę Sebastianem Rajewskim (PKSW Rajewski Team).