.

Mistrzostwa Polski Kick Light, 16-18.03.2012

Mistrzostwa Polski Kickboxing Kick Light

W dniach 16-18 marca w Starachowicach odbyły się Mistrzostwa Polski Kickboxing Kick Light Seniorów, Juniorów i Weteranów. W mistrzostwach zorganizowanych zaledwie tydzień po Mistrzostwach Polski Low Kick wystartowało aż 347 uczestników z 67 klubów w formule wprowadzonej do rywalizacji sportowej WAKO dopiero 2 lata temu. W zawodach dzięki dotacji z Gminy Lublin wzięli udział zawodnicy Sportowego Klubu Kick-Boxing Politechniki Lubelskiej.

Izabela Borzęcka zdobyła brązowy medal w kategorii wagowej do 55 kg wśród seniorek. Iza jest studentką Politechniki Lubelskiej wydziału mechanicznego. Start w mistrzostwach był jej udanym debiutem. W swojej pierwszej walce pokonała jednogłośnie na punkty Dominikę Rzepińską (A-W TEAM OBROWO). Bardzo ładna walkę 3-rundową o finał stoczyła z utytułowana Dorotą Godziną (X Fight), z która przegrała na punkty. Dorota później została Mistrzynią Polski i najlepszą zawodniczką mistrzostw.

Blisko medalu był student PL Piotr Smoczyński (-74kg), który wygrał walkę z Marcinem Mazurkiewiczem (Halny Nowy Sącz), a zacięty pojedynek o medal przegrał na punkty z późniejszym Mistrzem Polski Kamilem Rutą (MKS Wicher Kobyłka).
Dużego pecha miał junior Paweł Wojtasiewicz, który startował w najbardziej obłożonej kategorii wagowej do 69 kg, gdzie było 37 zawodników. Paweł wygrał 3 walki. Pokonał na punkty kolejno Mateusza Jaworskiego (UKS Relaks Skarżysko-Kamienna), Krzysztofa Posełka (SK Kick Boxing Kielce) oraz Adriana Kurdykę (K.S. Prosna Kalisz). Walkę o medal przegrał na punkty z Radosławem Parszewskim (SKSKB VIKTORIA SZYDŁOWIEC) chociaż tę walkę mógł wygrać.
Drugi junior Kamil Daniec (-74 kg) przegrał swoją pierwsza walkę na punkty z późniejszym mistrzem Marcinem Dziadkiem (ZIĘTEK Team Brzeziny), a debiutujący wśród seniorów Michał Grzegorczyk przegrał pierwsza walkę z doświadczonym Leszkiem Suchożebrskim (Ognisko TKKF Siedleckie).
Zawodników i zawodniczkę przygotowywał i sekundował im na zawadach Dariusz Sigłowy.
Na mistrzostwach Polski coraz częściej sędziują również lubelscy sędziowie Tadeusz Poljański i Jacek Puchacz.

Następne mistrzostwa są w dniach 20-22 kwietnia w Świebodzicach w wersji K-1 Rules, na których również może być bardzo dużo zawodników i zawodniczek, gdyż formuły twarde cieszą się coraz większa popularnością.