.

Mistrzostwa Polski K-1, 20-22.04.2012

Dwa medale na Mistrzostwach Polski K-1 Rules

W Świebodzicach w dniach 20-22 kwietnia odbyły się Mistrzostwa Polski Kickboxing Seniorów i Juniorów w wersji K-1 Rules.
Dzięki dotacji z Gminy Lublin w mistrzostwach brali udział seniorzy i juniorzy z naszego Klubu. W Zawodach startowało 304 zawodników i zawodniczek z 65 klubów z całej Polski.
Izabela Borzęcka zdobyła brązowy medal wśród seniorek w kategorii wagowej do 52 kg. Iza (studentka PL) zaliczyła udany debiut na ringu walcząc w ciężkiej formule jaką jest K-1. Trzyrundową walkę o finał przegrała na punkty z doświadczoną Moniką Porażyńską (Corpus Gym Gdańsk), która została później Mistrzynią Polski.
Rafał Aleksandrowicz zdobył srebrny medal i tytuł Wicemistrza Polski K-1 Rules w kategorii wagowej do 86kg. Walkę finałową przegrał na punkty z Marcinem Mieteniem (Palestra Warszawa), który w półfinale pokonał Wicemistrza Świata Radosława Rydzewskiego. Rafał w drodze do finału pokonał: Roberta Gorzeniaka (Koniński Klub Sztuk Walki) przez RSC w 3 rundzie, Jarosława Zawodniego (K.O. GYM Świebodzice) na punkty 3:0 oraz Dawida Kasperskiego (K.S. Dragon Starachowice), który poddał walkę walkowerem.
Zawodników przygotowywał do zawodów i sekundował im Dariusz Sigłowy. Pozostali nasi zawodnicy przegrali pierwsze walki.