.

Akademickie Mistrzostwa Polski - 2012

Studenci z Politechniki Lubelskiej byli najlepsi
na Akademickich Mistrzostwach

Studenci z Politechniki Lubelskiej byli najlepsi na Akademickich Mistrzostwach Polski Kickboxing w wersji Kick Light, które odbyły się w Warszawie w gmachu Politechniki Warszawskiej.
W mistrzostwach brało udział 90 zawodników i zawodniczek z 59 Klubów, które reprezentowały 42 wyższe uczelnie. Najliczniejszą 20-osobową grupę zawodników stanowili studenci Politechniki Warszawskiej. Politechnikę Lubelską reprezentowało 6 studentów i 1 studentka.
Wszyscy studenci PL są członkami KU AZS PL. W zawodach startowało jeszcze 2 zawodników reprezentujących nasz Klub i inne uczelnie: WAT oraz WSPS. Najlepszym klubem pod względem medalowym był AZS Politechniki Lubelskiej. Politechnika Lubelska okazała się uczelnią w której studiują najlepsi kickbokserzy w wersji Kick light.
Złote medale i tytuły Akademickiego Mistrza Polski dla Politechniki zdobyli: Paweł Okniński (-79kg) oraz Dominik Jednous (-84kg.
Brązowe medale zdobyli: Bartłomiej Kaczorowski (-79kg) oraz Piotr Smoczyński (-74kg) i Izabela Borzęcka (-55kg)
Srebrny medal zdobył Michał Grzegorczyk (-84kg) SKKB PL reprezentujący WSSP w Lublinie, któremu kontuzja uniemożliwiła dokończenie pojedynku finałowego.
Nie powiodło się jedynie Michałowi Banaszkowi (-63kg) oraz Mateuszowi Chrzonstowskiemu (-69kg), którzy dobrze walczyli, ale musieli uznać wyższość swoich rywali i nie zdobyli medali. Aby zdobyć brązowy medal zawodnicy musieli wygrać po dwie walki. Bartkowi Kaczorowskiemu kontuzja uniemożliwiła walkę o lepszy medal.
Zawodników przygotowywali i sekundowali im na zawodach: Kazimierz Piwowarczykoraz Dariusz Sigłowy.