.

Mistrzostwa Polski Full-contact - 5-7.10.2012

Sześć medali na Mistrzostwach Polski Kick-boxing full-contact

W dniach 5-7 października w Nowym Sączu odbyły się Mistrzostwa Polski Kick-boxing w wersji full-contact. Dzięki dotacji Gminy Lublin w zawodach brało udział 6 zawodników i jedna zawodniczka ze Sportowego Klubu Kick-Boxing Politechniki Lubelskiej.
Lubelscy kickbokserzy walczyli bardzo dobrze i zdobyli 2 złote i 4 brązowe medale. Złoty medal i tytuł Mistrza Polski zdobył Rafał Aleksandrowicz w kategorii wagowej do 86 kg i Damian Kowalczyk w wadze do 57 kg.
Brązowe medale zdobyliIzabela Borzęcka w kategorii wagowej do 56 kg, Paweł Adamiec (- 71 kg), Barłomiej Kaczorowski (-75 kg), Krzysztof Floriańczyk (-81 kg).
Rafał Aleksandrowicz pokonał kolejno Macieja Anioła z Poznania, Szymona Wąsa z Gliwic i w finale pokonał Filipa Karbownika z Piotrkowa Trybunalskiego. Damian natomiast w finale pokonał Stanisława Karpisiewicza z Zielonej Góry. Dla tych zawodników były to pierwsze złote medale zdobyte w wersji full-contact.
Naszym brązowym medalistom w zdobyciu wyższego stopnia podium przeszkodzili późniejsi Mistrzowie Polski. Iza przegrała na punkty z Dorota Godziną. Paweł debiutujący w tej formule wygrał z Piotrem Drabem ze Skarżyska oraz z Marcinem Mieszczakiem z Bielska Białej, a przegrał z Marcinem Mazurkiewiczem z Nowego Sącza. Bartek wygrał z Robertem Krasoniem z Piotrkowa Trybunalskiego, a walkę o finał przegrał z Sebastianem Prokopem z Nowego Miasta Lubawskiego. Krzysiek wygrał z Dawidem Świarczyńskim z Krynicy, a przegrał z Mariuszem Niziołkiem z Piaseczna.
Jedynie pecha miał Piotrek Smoczyński (-71kg), który pierwszą walkę wygrał z Szymonem Baseldem, a walkę o medal przegrał na punkty z aktualnym i późniejszym mistrzem Kamilem Dajwłowskim z Piotrkowa Trybunalskiego.
Najlepszym trenerem na Mistrzostwach został wybrany Dariusz Sigłowy z naszego Klubu.