.

Mistrzostwach Polski Juniorów - 2013

W dniach 14-15 czerwca br. w Lesznie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w kickboxingu w formule light-contact. W zawodach brało udział 147 zawodników i zawodniczek z 36 klubów. Dzięki dofinansowaniu z Gminy Lublin w mistrzostwach brało udział dwóch zawodników ze Sportowego Klubu Kick-Boxing Politechniki Lubelskiej.

Marcin Sigłowy zdobył brązowy medal w kategorii wagowej do 57 kg. Marcin walkę o medal wygrał z Jakubem Januszkiewiczem z klubu KSW Szczecinek , a walkę o finał przegrał na punkty z Robertem Niedźwiedzkim z klubu Ziętek Team Brzeziny.
Blisko medalu był Paweł Wojtasiewicz w kategorii wagowej do 69 kg. Niestety walkę o medal przegrał z Maciejem Królikiem z klubu PTS Łuków, który później został mistrzem w tej kategorii wagowej. Paweł wcześniej wygrał dwie walki. Najpierw zdecydowanie na punkty pokonał Filipa Koteckiego (Czerwony Smok Poznań), a później również zdecydowanie pokonał Miłosza Fludera (LZS Trachalanka). W tej kategorii wagowej było 25 zawodników. Gdyby Paweł był w innej połówce niż kolega regionu to na pewno zdobyłby medal.
Trener Dariusz Sigłowy z występów podopiecznych był zadowolony, gdyż obaj zawodnicy zdobyli punkty do rywalizacji sportu młodzieżowego.