.

Dwa medale MP Oriental Kickboxing

W dniach W dniach 17-19.12.2021 w Siedlcach odbyły się Mistrzostwa Polski Oriental Kickboxing tj. najtwardsza formuła pełno kontaktowa w której dodatkowo dozwolone są również uderzenia kolanami i łokciami, rzuty, klincz, przechwytywanie kopnięć oraz obalanie przeciwnika. Dzięki pomocy finansowej Miasta Lublin w mistrzostwach startowało dwóch zawodników Sportowego Klub Kick-Boxing Politechniki Lubelskiej.
Andrzej Pękała wywalczył brązowy medal Mistrzostw Polski Oriental Kickboxing w kategorii wagowej
-75 kg wśród seniorów. Andrzej wygrał zdecydowanie 3:0 walkę o medal z Borysem Jarentowskim (Kaliskie Centrum Sportowe Kruk Gym). Natomiast walkę o finał stoczył z wielokrotnym mistrzem Polski i Świata z Wojciechem Kosowskim (Palestra Warszawa) i mimo zaciętej walki nie udało się przerwać jego serii zwycięstw. Kosowski ponownie też został Mistrzem Polski.
Adrian Hołub wywalczył srebrny medal i tytuł Wicemistrza Polski Oriental Kickboxing w kategorii wagowej -63,5 kg wśród Juniorów Starszych. Adrian nieznacznie przegrał 1:2 walkę o złoto z Anisem Khaled (Kaliskie Centrum Sportowe Kruk Gym). Szkoda trochę, że w pierwszych rundach przez debiutancką tremę był za mało aktywny, ale trzecia runda należała już do Adriana i niewiele brakowało do zwycięstwa. Zawodników przygotowywał i sekundował im Tadeusz Poljański.