.

Mistrzostwa Polski Juniorów i Kadetów

W dniach 14-16.05.2021 we Włoszakowicach odbyły się Mistrzostwa Polski kickboxingu Light-contact Juniorów oraz  Kick Light Kadetów Młodszych i Starszych. W zawodach wzięło udział 204 juniorów z 67 klubów oraz 354 kadetów z 87 klubów. Dzięki pomocy finansowej Miasta Lublin w mistrzostwach brali udział zawodnicy  Sportowego Klub Kick-Boxing Politechniki Lubelskiej.

Bardzo blisko zdobycia medalu w wersji light-contact był debiutujący junior Adrian Hołub w kat. -63 kg, który wyrównaną walkę o medal przegrał wynikiem 1:2 z Patrykiem Matczak (KSW Alien Łódź). Szkoda, bo walki półfinałowej nie było, a później Patryk wygrał finał iż ostał mistrzem. Adrian walczył bardzo dobrze i wcześniej wygrał jednogłośnie dwie walki pokonując kolejno  Gracjana Woch (KS Ziętek Team Kalisz) oraz    Igora Naus (UKS Dragon Gorzów Wielkopolski).

Pecha w losowaniu miał kadet starszy Tymon Kałuża w kat. -42 kg w wersji kick light, gdyż w pierwszej walce trafił na Oskara Dudzińskiego (KSW Łuków), który okazał się  najlepszym zawodnikiem w tej kategorii.