.

Jakub Kalinowski podwójnym Mistrzem Polski AZS

W dniach 24.05.2019 r. – 25.05.2019 r. w Lublinie w Centrum Sportowe Akademos odbyły się Mistrzostwa Polski AZS w Kickboxingu w formule Pointfighting, Light Contact i K-1 Rules. W zawodach wzięło udział 107 zawodników i zawodniczek z 38 klubów i uczelni.
Bardzo dobrze walczył reprezentujący Sportowy Klub Kick Boxing Politechniki Lubelskiej Jakub Kalinowski i zdobył dwa złote medale w kategorii do 84 kg w Pointfightingu oraz w Light-contakcie. Kuba w finale w wersji Pointfighting pokonał na punkty 8:1 Pawła Fiduta   (KU AZS Politechniki Lubelskiej). Natomiast w wersji light-contact ponownie 3:0 pokonał Pawła Fiduta, a w finałe przez przewagę techniczną w 3 rundzie pokonał Piotra Kołakowskiego (Zamek Kurzętnik). Bardzo dobrze zaprezentowali się również zawodnicy ćwiczący w Klubie, a na zawodach reprezentujący KU AZS Politechniki Lubelskiej.  Paweł Zdun zdobył złote medale w kategorii wag. -69 kg w wersji Pointfighting oraz w Light-contact oraz Andrzej Pękała zdobywający brązowy medal w kat. -74 kg w light-contact.

SKKB PL zadanie w zakresie szkolenia sportowego realizuje jest przy pomocy finansowej Miasta Lublin.