.

Jakub Kalinowski zdobył srebrny medal PŚ

Jakub Kalinowski zdobył srebrny medal na Pucharze Świata Kickboxing w Budapeszcie

W dniach 16-19 maja  w Budapeszcie odbył się Puchar Świata Kickboxing WAKO. W zawodach brało udział  3131 zawodników i zawodniczek z 39 krajów. Z kadrą Polski PZKb pojechał  jeden zawodnik Sportowego Klubu Kick-Boxing Politechniki Lubelskiej.
Jakub Kalinowski zdobył  srebrny medal w wersji light-contact seniorów  w kategorii wagowej -89 kg. Kuba  pokonał  3:0 SLEISZ ATTILA (LSP TEAM SE , Węgry)  oraz BRÜNDL ROMAN  (WAKO AUSTRIA), a walkę finałową przegrał na punkty z  ZIBRAT DAVID  (KICKBOXING ZVEZA SLOVENIJE, Słowenia).

Kuba startował również w kategorii wagowej do 84 kg i wygrał pierwszą walkę z VUČELJ EDIN  (SPORTSKA AKADEMIJA RESPECT, Bośnia i Hercegowina), a walkę o medal przegrał z RMADAN AL - AMIN (TAN GUN SPORTS E.V., Niemcy), który później zdobył puchar w tej kategorii.
Trenerem klubowym Jakuba jest Dariusz Sigłowy, a trenerem kadry PZKb jest Leszek Jobs.

SKKB PL zadanie w zakresie szkolenia sportowego realizuje jest  przy pomocy finansowej Miasta Lublin.