.

Złoto i srebro MP Jakuba Kalinowskiego

MP PF Jakub Kalinowski VMP LC Jakub Kalinowski

W dniach 29-31 marca 2019 roku w Włoszakowich odbyły Mistrzostwa Polski Kickboxing Pointfighting i Light-contact Seniorów i Juniorów.
W tych mistrzostwach brało udział 406 zawodników i zawodniczek z 68 klubów. Dzięki pomocy finansowej Miasta Lublin w zawodach brał udział zawodnik Sportowego Klubu Kick-Boxing Politechniki Lubelskiej.
W sobotę Jakub Kalinowski  zdobył złoty medal i tytuł Mistrza Polski Kickboxing Pointfighting seniorów w kat. -84 kg. Kuba pierwsze dwie walki wygrał przed czasem przez przewagę techniczną. Pokonał kolejno 11:1 Łukasza Morżoła (Beskid Dragon Bielsko-Biała), 10:0 Adama Wróbla (Wejherowskie Stowarzyszenie Sportowe) oraz w finale 13:11 Rafała Adamczyka (KSW POLICE).
W niedzielę Jakub Kalinowski  zdobył srebrny medal i tytuł Wicemistrza Polski Kickboxing light-contact seniorów w kat. -84 kg. W walce o finał Kuba ponownie pokonał przez przewagę techniczną Adama Wróbla (Wejherowskie Stowarzyszenie Sportowe). W finale  walczył z Łukaszem Wichowskim (X Fight Piaseczno) i gdyby nie doszło do zderzenia się głowami zawodników w trzeciej rundzie przy wygrywanej walce 2:1 to medal mógłby być złoty. Kontuzja powstała w wyniku tego zderzenia uniemożliwiła jemu kontynuowanie walki i rewanż za ubiegłoroczne mistrzostwa się nie udał. Zawodnika przygotowywał i sekundował  mu na zawodach Dariusz Sigłowy.

Po Mistrzostwach Polski w Kartuzach w wersji Kick light oraz po Mistrzostwach Polski Kadetów w light-contact zła passa została przerwana i mamy nadzieję, że na kolejnych mistrzostwach w formułach ringowych nasi zawodnicy zdobędą kolejne medale.