.

Dwa złote i brąz na MP KB Oriental Rules

Medaliści-B_Salas_A_Dudek i trener  Bartek na podium Ania Dudek na podium   Czarek Osieł -werdykt MPOR  Ekipa SKKB PL
W dniach 7-9 grudnia 2018 roku w Starachowicach odbyły Mistrzostwa Polski Kickboxing Oriental Rules Juniorów i Seniorów. W tych mistrzostwach brało udział 129 zawodników i zawodniczek z 47 klubów. Dzięki pomocy finansowej Miasta Lublin w zawodach brali udział zawodnicy i zawodniczka Sportowego Klubu Kick-Boxing Politechniki Lubelskiej. W kat. -60 kg Anna Dudek (SKKB PL) zdobyła brązowy medal wśród Juniorek młodszych. Walkę o finał po zaciętym pojedynku przegrała walkę z kadrowiczką i Mistrzynią Polski - Martyną Kierczyńską (Legion Głogów). Bartosz Salasa w kat. -75 kg wśród juniorów młodszych zdobył złoty medal i tytuł Mistrza Polski Juniorów Młodszych. Szkoda tylko, że nie miał przeciwników i nie mógł zaprezentować swoich umiejętności.

Natomiast wśród seniorów Cezary Osieł w kat. -57 kg zdobył złoty medal i tytuł Mistrza Polski. Czarek wygrał zdecydowanie 3 rundowy (3x 3 minnuty) pojedynek i 3-krotnie jego przeciwnik Krzysztof Włodarczyk (Absortio Gym Rybnik-Leszczyny) był liczony (czwarte liczenie kończy walkę).

Oriental Rules jest formą walki ciągłej, podczas której techniki bokserskie, kopnięcia, uderzenia łokciami i kolanami wykonywane są z pełną siłą w dozwolone miejsca. Dozwolone są rzuty i obalenia, dozwolony jest klincz i ściąganie głowy przeciwnika zadając jednocześnie wszystkie dozwolone techniki. Klinczowanie może trwać dopóki chociaż jeden klinczujący jest aktywny. Walki toczone są tylko na ringu o ściśle określonych parametrach.