.

Srebro i brąz na MP Light-contact

W dniach 8-10.06.2018 r. w Kurzętniku odbyły się Mistrzostwa Polski Kickboxing  Light-contact Seniorów, Juniorów i Kadetów, w których wzięło udział  477 zawodników i zawodniczek z 77 klubów. Dzięki pomocy finansowej z Miasta Lublin  w mistrzostwach mogli brać udział zawodnicy  naszego Sportowego Klubu Kick-Boxing Politechniki Lubelskiej.

Jakub Kalinowski zdobył srebrny medal i tytuł Wicemistrza Polski Seniorów w kategorii wagowej  -84 kg, a Piotr Smoczyński zdobył brązowy medal MP w kat. -79 kg wśród seniorów.
Kuba wygrał 3:0 dwie walki, a w finale został pokonany przez utytułowanego obrońcę tytułu Łukasza  Wichowskiego (X Fight Piaseczno). Natomiast w drodze do finału  pokonał Piotra Tomczaka (LZS POPRAWA Siedlików) i Damiana Chilińskiego (Zamek Kurzętnik).
Piotrek również wygrał zdecydowanie 3:0 dwie  walki. Pokonał Michała Bartosika   (Klub Sportowy C.S.E. Sparta Chrzanów)  oraz Filipa Matyjaszczyka   (KKS Sporty Walki Poznań), a walkę o finał przegrał z Dominikiem Walkowiakiem (KS Polonia 1912 Leszno Leszno), który później został Mistrzem Polski.
Pozostali nasi seniorzy i kadeci debiutujący na Mistrzostwach Polski przegrali swoje pierwsze walki i nie awansowali do strefy medalowej.