.

Cztery medale MPJ

MPJ-PF-Daniel_K   MPJ-PF-Kamila_S   MPJ-SKKBPL

W dniach 7-10 maja 2017 r. w Rydzynie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów  i Kadetów w Light-Contact i Pointfighting oraz Puchar Polski Seniorów Pointfighting  z udziałem 675 zawodników i zawodniczek z 75 klubów ( w tym 113 juniorów  i 53 juniorki).

Ze Sportowego Klubu Kick-Boxing Politechniki Lubelskiej startowała jedna juniorka i junior.

Złoty medal  i tytuł Mistrza Polski Juniorów Pointfighting zdobył Daniel Koszyk w kategorii najcięższej +94 kg. Walkę finałową wygrał z Kacperem Tokarskim (Akademia Sportów Walki KNOCKOUT Zielona Góra). Daniel zdobył jeszcze brązowy medal w wersji light-contact (+94 kg) wygrywając z Gracjanem Różewiczem (KS Ziętek Team Kalisz). Walkę o finał przegrał w drugiej rundzie przez RSC z zawodnikiem gospodarzy Tomaszem Jabłkowskim (KS Polonia 1912 Leszno), który później został Mistrzem Polski.

Kamila Słomka zaliczyła udany debiut w zawodach zdobywając dwa brązowe medale wśród juniorek w kategorii wagowej do 60 kg. Jeden medal zdobyła w wersji Pointfighting, a walkę o finał przegrała na punkty z wicemistrzynią Europy Pauliną Rosłon (UKS Tom Bee Team Góra Kalwaria). Drugi medal zdobyła w wersji light-contact wygrywając  walkę Karoliną Górką (KSW Łuków), a walkę o finał przegrała na punkty z Julią Zając (KS Beniaminek 03 Starogard Gdański).

Sportowy Klubu Kick-Boxing Politechniki Lubelskiej korzysta ze wsparcia finansowego z Miasta Lublin i dzięki temu możliwy jest udział w wielu zawodach sportowych. Zadanie w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej realizowane jest przy pomocy finansowej Miasta Lublin.