.

Trzy srebrne medale na MP Kick-Light

Trzy srebrne medale na Mistrzostwach Polski Kickboxing Kick-light

W dniach 24-26 marca 2017 r. w Kartuzach odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów i Seniorów w Kickboxingu Kick-Light. W mistrzostwach brało udział 232 zawodników i zawodniczek z 54 klubów
( w tym 101 seniorów 23 seniorki).
Ze Sportowego Klubu Kick-Boxing Politechniki Lubelskiej startowało dwie zawodniczki i jeden zawodnik. Sylwia Lewandowska  zdobyła srebrny medal i tytuł Wicemistrzyni Polski Juniorek w kategorii wagowej do 50 kg.  Sylwia pierwszą walkę wygrała na punkty z Julią Świcą (Legion Głogów). Natomiast walkę finałową przegrała na punkty z Pauliną Turulską (CSW Champion Lubawa), która jest aktualną Wicemistrzynią Europy w tej formule.
Daniel Koszyk zdobył srebrny medal i tytuł Wicemistrza Polski Juniorów w kategorii najcięższej +94 kg. Daniel pierwszą walkę wygrał z Sergiuszem Dalke (Gwardia Zielona Góra), a walki finałowej nie dokończył z powodu doznanej kontuzji kolana i musiał zadowolić się drugim miejscem oddając wygraną Sebastianowi Markiewiczowi (LKSW Pomorze Świnoujście).

Wśród seniorek Paulina Szewczuk zdobyła srebrny medal i tytuł Wicemistrzyni Polski  Kick-light w kat. -55 kg. Paulina pierwszą walkę wygrała z Aleksandrą Łukasik (Legionowski Klub Sportów walki TAJFUN). W półfinale pokonała jednogłośnie na punkty Anetę Święch (KO Team Otwock). Natomiast w finale przegrała z utytułowaną i doświadczoną Klarą Kleczkowską (KT Legia Warszawa).

Udział Sportowego Klubu Kick-Boxing Politechniki Lubelskiej w tych zawodach był możliwy dzięki temu, że zadanie w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej realizowane jest przy pomocy finansowej Miasta Lublin.