.

Mistrzostwa Polski Light-contact - 2009

Rafał Aleksandrowicz obronił tytuł Mistrza Polski w kickboxingu

W dniach 15-17 maja w Zawierciu odbywały się Mistrzostwa Polski Kick-Boxing w wersji light-contact seniorów i kobiet.
W mistrzostwach wzięło udział 74 zawodników i 32 zawodniczki, którzy awans uzyskali w eliminacjach strefowych.
Sportowy Klub Kick-Boxing Politechniki Lubelskiej reprezentowało 3 zawodników.
Najlepiej walczył obrońca tytułu z ubiegłego roku - Rafał Aleksandrowicz.
W walce o finał pokonał przed czasem przez znaczną przewagę Pawła Wróbla z Gorzowa,
a w walce finałowej wygrał na punkty z Markiem Miozga ze Starogardu Gdańskiego (zdobywca pucharu POLISH OPEN 2009).
Rafał Aleksandrowicz po raz drugi zdobył tytuł Mistrza Polski i złoty medal w kategorii wagowej do 89 kg.
 W kategorii wagowe do 63 kg bardzo dobrze walczył Rafał Budzyński. W pierwszej walce spotkał się z Wojciechem Niedzielskim z klubu DUET Gdańsk, z którym przegrywał wielokrotnie walki o finał. Tym razem Rafał wygrał z nim walkę eliminacyjną, następnie pokonał kolejnego zawodnika, a walkę o finał przegrał 2:1 z Mścisławskim z Piaseczna. Rafał Budzyński również powtórzył sukces z ubiegłego roku i zdobył ponownie brązowy medal.
Trzeci zawodnik SKKB PL Adam Pietroniuk w kategorii wagowej do 94 kg walczył również bardzo dobrze. Wygrał zdecydowanie pierwszą rundę z Wiśniewskim z Częstochowy (Mistrz Świata w Taekwondo), ale w drugiej rundzie doznał rozcięcia łuku brwiowego przez co walczył bardziej pasywnie i przegrał całą walkę przez wskazanie zwycięzcy przez sędziów. Była to walka o medal, którego niestety nie zdobył.
Wyjazd na mistrzostwa był możliwy dzięki dotacji z Politechniki Lubelskiej oraz Urzędu Miasta Lublin.