.

Puchar Świat - Szged-2009

Puchar Świata w Szeged

W dniach 21-24 maja w Szeged (Węgry) odbywają się zawody Pucharu Świata w Kick-Boxingu.
Ze Sportowego Klubu Kick-Boxing Politechniki Lubelskiej w zawodach w wersji full-contact bierze udział 5-ciu zawodników.
Dwóch zawodników: Rafał Aleksandrowicz (-91 kg) zdobył złoty medal i Puchar Świata
a Tomasz Borowiec (-71 kg) zdobył srebrny medal
, walkę finałową nieznacznie przegrał z Ukraińcem
Bardzo dobrze walczyli: Rafał Budzyński (-63,5kg), który najpierw wygrał walkę, a następnie po bardzo dobrym pojedynku walkę o finał przegrał z Białorusinem i zdobył brązowy medal.
Adam Pietroniuk zdobył brązowy medal w kategorii wagowej do 91 kg.
Natomiast Jacek Puchacz po bardzo dobrym pojedynku decyzja sędziów 2:1 przegrał z Rosjaninem w kategorii najcięższej (+91kg) i znalazł się poza podium.
Jacek Puchacz będzie jeszcze walczył w light-contakcie.
Wyjazd na Puchar Świata był możliwy dzięki dotacji z Politechniki Lubelskiej oraz Urzędu Miasta Lublin.