.

Puchar Świat - Rimini-2009

Puchar Świata w Rimini (Włochy)

W dniach 5-7 czerwca z reprezentacją Polski w Pucharze Świata odbywającym się w Rimini bierze udział
Rafał Aleksandrowicz (-91kg)) i Jacek Puchacz(+91kg). Obaj nasi zawodnicy startują w wersji full-contact.
W pierwszym dniu zawodów Rafał wygrał pierwszą walkę z Włochem przez poddanie.
Następnie w sobotę pokonał Irlandczyka przez nokaut w 1 rundzie (kopnięciem obrotowym na głowę)
i w niedzielę w finale walczył z Rosjaninem Aleksandrem Tokarewem (aktualny Mistrz Europy w kat. -91kg i Mistrz Świata w kat. +91kg).
Walka była wyrównana i gdyby Rafał zdobył więcej punktów w pierwszej rundzie to mógłby wygrać.
Walkę na punkty wygrał Rosjanin, a Rafał zdobył srebrny medal.
W sobotę Jacek walczył o medal z Chorwatem i pokonał go na punkty.
W niedzielę w finale Jacek walczył z Rosjaninem i wygrał z nim zdecydowanie na punkty.
Zdobył Puchar Świata i złoty medal w kategorii najcięższej.