.

Mistrzostwa Polski Full-contact - 2009

Sześć medali na Mistrzostwach Polski Kickboxing Full-contact

W dniach 9-11 października w Pasłęku odbywały się Mistrzostwa Polski Kickboxing w formule full-contact. W zawodach wzięło udział 78 zawodników i 18 zawodniczek reprezentujących 38 klubów.
W mistrzostwach dzięki dotacji z Urzędu Miasta Lublin i Zarządu Województwa Lubelskiego brało udział 7 zawodników Sportowego Klubu Kick-Boxing Politechniki Lubelskiej oraz dwóch instruktorów.
Wszyscy bardzo dobrze walczyli, a 6 zawodników zdobyło medale. Najlepszy wynik zrobił Jacek Puchacz podopieczny Kazimierza Piwowarczyka, który wygrał 3 walki. W walce finałowej pokonał zdecydowanie na punkty Wojciecha Jastrzębskiego z klubu Kalina Lublin.
Jacek Puchacz obronił tytuł Mistrza Polski i złoty medal w kategorii najcięższej +91 kg. Wojtkowi przypadł medal srebrny.
Bardzo bliski złotego medalu był Rafał Budzyński (student PL) w kategorii do 63,5 kg. Wygrał 3 walki i wygrywał walkę finałową, ale kontuzja ręki uniemożliwiła jemu kontynuowanie pojedynku i musiał zadowolić się medalem srebrnym i tytułem Wicemistrza Polski.
Tytuł Wicemistrza Polski i zdobył srebrny medal również Krzysztof Floriańczyk w kategorii do 86 kg. Krzysiek wygrał dwie walki i finale mógł spotkać się ze swoim utytułowanym kolegą klubowym - Rafałem Aleksandrowiczem (naszym faworytem do złota). Niestety Rafał Aleksandrowicz po pierwszej swojej walce wygranej przed czasem w i rundzie przegrał niespodziewanie na punkty walkę o finał z Arkadiuszem Dembińskim z Lubawy i zdobył medal brązowy. Po bardzo dobrej walce w finale i Krzysiek przegrał z nim na punkty.
Brązowy medal zdobył Tomasz Borowiec w kategorii wagowej do 67 kg. Tomek wygrał zdecydowanie pierwszą walkę, a następnie w walce o finał przegrał z Adamem Grześkowiakiem z Zielonej Góry, który później został Mistrzem Polski w tej kategorii wagowej.
Damian Kowalczyk zdobył brązowy medal w kategorii do 54 kg stoczył bardzo dobry pojedynek z zawodnikiem z Wejherowa, ale niestety przegrał na punkty.
Bardzo dobrze spisał się Artur Flis w kategorii do 67 kg. Wygrał zdecydowanie pierwszą walkę z zawodnikiem z Poznania. W walce o medal zmierzył się z ubiegłorocznym Mistrzem Polski Dawidem Biskupskim. Była to najbardziej widowiskowa i techniczna walka na mistrzostwach, ale po bardzo wyrównanej walce sędziowie zwycięstwo przyznali wynikim 2:1 zawodnikowi z Warszawy i dlatego Artur pozostał jedynym naszym zawodnikiem bez medalu.
Zawodników do zawodów przygotował również Dariusz Sigłowy i Tadeusz Poljański. Nasz klub zdobył 6 medali, czyli tyle samo co najlepszy klub mistrzostw - KS Piaseczno.
W klasyfikacji medalowej klub zajął jednak 4 miejsce.