.

Mistrzostwa Polski Kick Light - 2013

W dniach 11-13 października w Kartuzach odbyły się Mistrzostwa Polski Kickboxing Seniorów w wersji kick light (lekki kontakt z low-kickiem). W tych mistrzostwach dzięki wsparciu finansowemu z Gminy Lublin brali udział zawodnicy i trener ze Sportowego Klubu Kick-Boxing Politechnki Lubelskiej.

Bardzo udany debiut w Mistrzostwach zaliczył Bartłomiej Tarnowski, który w kategorii wagowej do 63 kg zdobył srebrny medal i tytuł Wicemistrza Polski. Bartek w kategorii seniorów wystartował poraz pierwszy. Wygrał dwie walki. W pierwszej walce pokonał zawodnika z Klubu Legion Głogów, a w drugiej pokonał zawodnika z Warszawy. W finale miał się zmierzyć z aktualnym Mistrzem Polski Maciejem Domińczkiem (Legion Głogów), ale kontuzja uniemożliwiła jemu przystąpienie do walki o złoto.
Brązowy medal zdobyła Izabela Borzęcka w kategorii wagowej do 55 kg. Walkę o finał przegrała na punkty z Karoliną Gleisner z Zielonej Góry. Pecha miał Piotrek Smoczyński w kat. wagowej do 74 kg, gdyż w pierwszej walce trafił na najbardziej utytułowanego i doświadczonego Jerzego Wrońskiego z Warszawy i niestety przegrał walkę na punkty.
Za dwa tygodnie odbędą się kolejne Mistrzostwa Polski w wersji full-contact w Kurzętniku, gdzie również będziemy brać udział.