.

Medaliści SKKB PL

Medaliści SKKB PL - 2014

Wyniki 

Sportowego Klubu Kick-Boxing Politechniki Lubelskiej

w roku 2014

 • W dniach 21-23 lutego br. w Kobyłce odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w kickboxingu w formule Kick light. Dzięki dofinansowaniu z Gminy Lublin w mistrzostwach brali udział zawodnicy ze Sportowego Klubu Kick-Boxing Politechniki Lubelskiej. 
  Krzysztof Kiszka zdobył złoty medal obronił tytuł Mistrza Polski Juniorów w kategorii wagowej do 63 kg. Krzysiek w drodze do finału wygrał 4 walki. Pokonał po kolei jednogłośnie na punkty Głusińskiego  (Alien Łódź), Kiełbasę (KS Halny Nowy Sącz) oraz Dziekańskiego (FC Ełk). Zacięty, wyrównany ale wygrany  pojedynek o finał stoczył z Kucharczykiem z klubu Diament Pstrągowa.
  Natomiast do walki finałowej nie wyszedł Boreczek z Palestry Warszawa i tytuł Mistrza Polski Juniorów został obroniony. Trenerem Krzyśka jest Wojciech Dąbek. 
 •  Mistrzostwa Polski low-kick w Bełchatowie w dn. 16 marca 2014 r.
  Niestety na tych mistrzostwach nasi zawodnicy przegrali swoje pierwsze walki i znaleźli się poza strefą medalową. 
 • W dniach 4-6 kwietnia w Nowy Mieście Lubawskim odbyły się  Mistrzostwa Polski Seniorów Light-Contact i Pointfighting. Dzięki dofinansowaniu z Gminy Lublin w mistrzostwach brali udział zawodnicy ze Sportowego Klubu Kick-Boxing Politechniki Lubelskiej. Emil Karasiński zdobył brązowy medal w kategorii wagowej do 74 kg w wersji Pointfighting (wcześniej zwany semi-contactem) . Emil walkę o finał przegrał z Wojciechem Ołtarzewskim (KS X FIGHT), który później zdobył  Mistrzostwo Polski i został wybrany najlepszym zawodnikiem.

  Emil jest studentem Politechniki Lubelskiej i był to jego debiut na Mistrzostwach Polski. W tej formule kategorii do 69 kg  walczył Bartłomiej Tarnowski, ale przegrał pierwszą walkę z Tomaszem Kurzejem (KS X FIGHT) - późniejszym Mistrzem Polski. Zawodnicy walczyli również w formule light-contact.  Emil w wygrywanej walce o medal doznał urazu kolana i musiał poddać walkę. Natomiast Bartek przegrał swoją pierwszą walkę eliminacyjną. Zawodników przygotowywał i sekundował im Dariusz Sigłowy. 
 • W dniach 25-27 kwietnia w Lubawie odbyły się  Mistrzostwa Polski Kadetów Light-Contact i Pointfighting. Dzięki dofinansowaniu z Gminy Lublin w mistrzostwach brali udział zawodnicy ze Sportowego Klubu Kick-Boxing Politechniki Lubelskiej. Daniel Koszyk zdobył brązowy medal w kategorii wagowej plus 69 kg w wersji Pointfighting (wcześniej zwany semi-contactem) . Daniel walkę o finał przegrał z Szymonem Wierzbickim (KSW Police), który później zdobył  Mistrzostwo Polski.  Daniel z powodu urazu nogi nie mógł wystąpić w formule light-contact w której lepiej mu się walczy.  
 • W dniach 25-27 kwietnia w Ostrowie Wielkopolskim odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w kickboxingu w wersji full-contact. W mistrzostwach brało udział 107 zawodników i zawodniczek z 41 klubów. Dzięki dotacji z Gminy Lublin w zawodach z powodzeniem brali udział zawodnicy Sportowego Klubu Kick-Boxing Politechniki Lubelskiej. W kategorii wagowej do 60 kg Marcin Sigłowy zdobył srebrny medal i tytuł Wicemistrza Polski Juniorów. Marcin w walce o finał przed czasem pokonał Patryka Jabłońskiego (Radomski Klub Kickboxingu Kick-Sport). Przeciwnik był 3-krotnie liczony i w drugiej rundzie sędzia zakończył walkę. Natomiast do walki finałowej Mracin nie mógł wyjść z powodu kontuzji i musiał zadowolić się 2 miejscem. Swojemu synowi sekundował Dariusz Sigłowy. 
 • GUERRIER FIGHT NIGHT 2014
  W trakcie gali odbyło się 9 walk. W czwartej walce gali walczył nasz zawodnik Bartłomiej Tarnowski. 
  Bartek walczył z Robertem Szymańskim z klubu Center Team Odolanów. Walka odbyła się na zasadach K-1  w formule pro-am. Bartek przegrał tę walkę jednogłośnie na punkty. Jednak trener  Dariusz Sigłowy jest zadowolony z występu swojego zawodnika. Walka była czysta, stoczona  na dość wysokim poziomie technicznym. Odbyło się bez poważniejszych urazów i kontuzji. Był to kolejny sprawdzian  dla Bartka w formule ringowej przed startem w Pucharze Świata w Szeged w dn.15-18.05.2014. 
 • W dniach 15-16 maja 2014 r. w Gmachu Politechniki Warszawskiej odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Kickboxingu w wersji kick light. Nasz zawodnik Bartłomiej Tarnowski  studiujący w Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie zdobył tytuł Akademickiego Wicemistrza Polski w kategorii wagowej do 69 kg. Bartek wygrał dwie walki, a walkę finałową stoczył z  Michałem Polakiem (KS Gwiazda Bydgoszcz). Po bardzo dobrej walce sędziowie przyznali zwycięstwo wynikiem 2:1 bardziej utytułowanemu przeciwnikowi. Michał Polak to wielokrotny medalista Mistrzostw Polski oraz członek Kadry Polski w wersji K-1 Rules.

PARTNERZY

Politechnika Lubelska  UM Lublin  Lubelskie    PZKb   FSMM Rodzina 3 PlusKarta dużej rodziny

Zadanie w zakresie szkolenia sportowego realizowane jest  przy pomocy finansowej Miasta Lublin

Media i Sponsorzy

Twitter  Instagram  Facebook