OSIĄGNIĘCIA

SPORTOWEGO KLUBU KICK-BOXING

POLITECHNIKI LUBELSKIEJ

2001 r.

1. Na II turnieju eliminacyjnym do Mistrzostw Polski Kick-Boxing w wersji Semi-Contact, który odbył się w Piasecznie 13 stycznia 2001r.

II miejsce zajął Adam Pietroniuk w kategorii wagowej do 94 kg i Sylwester Protas w kategorii wagowej do 84 kg.

III miejsce zajął Marcin Szymajda w kategorii wagowej do 84 kg.

1. Na Mistrzostwa Polski Kick-Boxing w wersji Semi-Contact zakwalifikował się Adam Pietroniuk
  2. Na I turnieju eliminacyjnym do Mistrzostw Polski Kick-Boxing w wersji Light-Contact, który odbył się w Piotrkowie Trybunalskim 7 kwietnia 2001r.

I miejsce zajął Adam Mazur w kategorii wagowej do 79 kg, oraz Jacek Puchacz w kat. wag. +94 kg,

II miejsce zajął Marcin Szymajda w kategorii wagowej do 84 kg oraz Adam Pietroniuk w kategorii wagowej +94 kg,

III miejsce zajął Marek Soboń w kategorii wagowej do 74 kg,

Klub zdobył Puchar dla najlepszej drużyny na I turnieju Kick-Boxingu Light-Contact w strefie wschodniej.

1. Na Mistrzostwach Polski Kick-Boxing w wersji Semi-Contact

Brązowy medal zdobył Adam Pietroniuk kategorii wagowej +94 kg,– 29 kwietnia 2001r. w Piasecznie.

1. Na II turnieju eliminacyjnym do Mistrzostw Polski Kick-Boxing w wersji Light-Contact, który odbył się w Siemiatyczach 12 maja 2001r.

I miejsce zajął Adam Mazur w kategorii wagowej do 79 kg, Adam Pietroniuk w kat. wagowej -94 kg oraz Jacek Puchacz w kategorii wagowej +94 kg,

II miejsce zajął Marcin Szymajda w kategorii wagowej do 84 kg oraz Marek Soboń w kat. do 74 kg.

1. W klasyfikacji po dwóch turniejach Mistrzem Polski Wschodniej w Kick-Boxingu w wersji Light-Contact i złote medale zdobyli:

Adam Mazur w kategorii wagowej do 79 kg , Marcin Szymajda w kategorii wagowej do 84 kg,Adam Pietroniuk w kategorii wagowej do 94 kg,Jacek Puchacz w kategorii wagowej +94kg.

1. Vice Mistrzem Polski Wschodniej i srebrny medal zdobył Marek Soboń w kategorii wagowej do 74 kg i Adam Pietroniuk w kategorii wagowej +94 kg.
  2. Na Mistrzostwa zakwalifikowali się Mistrzowie i Vice Mistrzowie Polski Wschodniej wyżej wymienieni oraz Artur Flis (-57kg), Robert Sigłowy (-63kg), Grzegorz Adamczyk(-94kg) i Monika Grzesiak (-60kg).
  3. Na Mistrzostwach Polski Kick-Boxing w wersji Light-Contact

Brązowy medal zdobył Robert Sigłowy kategorii wagowej -63 kg (młodzieżowiec)
miejsce 5-8
zajął Nikodem Pikor wkategorii wagowej -69 kg (junior) – 19-20 maja 2001r. w Krakowie.

1. Nasz klub zorganizowałMistrzostwa Polski Kick-Boxing w wersji
    Light-Contact Seniorów i Kobietw Lublinie w dniach 16-17 czerwca 2001 r. w Hali sportowo-widowiskowej MOSiR przy Al. Zygmuntowskich 4

Złoty medal i tytuł Mistrza Polskizdobył Grzegorz Adamczyk(pierwszy w historii klubu) w kategorii wagowej -94 kg (w finale pokonał Mistrza Świata– Michała Wszelaka z klubu Dragon Toruń)

Srebrny medal i tytuł Wicemistrza Polskizdobył Marek Soboń w kat. wag. –74 kg.

Brązowy medal zdobyła Monika Grzesiak w kategorii wagowej -60 kg

Brązowy medal zdobył Artur Flis w kategorii wagowej -57 kg

Brązowy medal zdobył Adam Pietroniuk w kategorii wagowej -94 kg

Brązowy medal zdobył Jacek Puchacz w kategorii wagowej +94 kg

Aktu dekoracji medalistów dokonywał Prorektor ds. nauczania Politechniki Lubelskiej dr inż. Adam Wasilewski.

Grzegorz Adamczyk otrzymał Puchar Rektora Politechniki Lubelskiej dla Pierwszego Mistrza Polski ze Sportowego Klubu Kick-Boxing Politechniki Lubelskiej.

II miejsce w punktacji drużynowej zajął Nasz klub na Mistrzostwach Polski Kick-Boxing w wersji Light-Contact Seniorów i Kobiet przegrywając jedynie z klubem Fighter Wrocław prowadzonym przez trenera kadry narodowej Tomasza Skrzypka (na MP zakwalifikowanych było 33 kluby).

Mistrzostwa Polski zostały ocenione jako dobrze zorganizowane.

Grzegorz Adamczyk, Marek Soboń i Jacek Puchacz zostali powołani do Kadry Polski.

1. Na zawodach odbywających się pod nazwą Puchar Polski w Kick-boxingu Light-Contact w dniach 5-6 października 2001r. we Wrocławiu

II miejsce zajął Adam Pietroniuk w kategorii wagowej do 94kg

III miejsce zajął Artur Flis w kategorii wagowej do 57kg

1. Na Mistrzostwach Polski Kick-Boxing w wersji Full-Contact

Brązowy medal zdobył Artur Flis kategorii wagowej –57 kg
miejsce 5-8
zajął Marek Chemperek wkategorii wagowej -81 kg – 3-4 listopada 2001r. w Koszalinie.